Fórum nebo komentář k článku

Vytvoř diskusi
Vytvoř diskusi
Komentáře k článkům
Komentáře k článkům
Fórum nebo komentář k článku
Fórum nebo komentář k článku

Vyberte stránku, do které chcete diskusní fórum přidat. Klikněte na záložku editace. V dolní části stránky (pod polem pro přidání příloh) je odrážka Diskuse. Rozklikněte si ji a zaškrtněte políčko zobrazit diskusi pod obsahem.

Nyní bylo automaticky vytvořeno diskusní fórum, které se zobrazuje pod obsahem stránky.  V případě, že chcete, aby stránka sloužila pouze jako diskusní fórum, nepřidávejte do ní žádné texty, zástupce ani položky.

Pokud si přejete zobrazovat komentáře k položce (např. článek, akce), vyberte položku a pod přílohami zaškrtněte Povolit komentář k této položce.

Nyní byl automaticky vytvořen komentář k článku, který se zobrazuje pod obsahem stránky.

Nastavení diskusního fóra

V levém sloupci klikněte na Fórum. Otevře se Vám nová webová stránka obsahující dvě záložky. Po vybrání fóra je aktivní záložka výpis zpráv, kde najdete stránky obsahující diskuze a po kliknutí na stránku se zobrazí výpis zpráv a příspěvků.

Klikněte na záložku nastavení. Otevře se nová stránka, kde je možné nastavit vlastnosti diskusního fóra.


Počet zpráv na stránce

Nastavuje, kolik zpráv se zobrazí na jedné stránce. Pokud jich nastavíte 20 a ve stránce jich bude pouze 16, na stránce se zobrazí všech 16 zpráv. Pokud bude ve stránce více než 20 zpráv, na první stránce se zobrazí 20 nejnovějších zpráv a zbytek se zobrazí na dalších stránkách. Stránkování tedy bude aktivní.

Počet řádků ze zprávy zobrazovaných v seznamu zpráv

Ve Foniu je možné nastavit, kolik řádků ze zprávy se vypíše. Nastavíte-li 3 řádky a zpráva jich obsahuje 6, ve výpisu zpráv se zobrazí pouze 3 řádky. Celý text se zobrazí v detailu zprávy. Tuto funkci musíte zapnout pomocí volby Povolit volbu počtu zobrazovaných řádků zprávy.

Povolit vyhledávání

Ve zprávách je možné vyhledávat. Zaškrtnutím této volby umožníte zobrazení vyhledávacího pole.

Zobrazit formulář nad zprávami

Formulář pro přidání nové zprávy je zobrazen pod zprávami. Pokud ho chcete zobrazit nad zprávami, zaškrtněte tuto volbu.

Přílohy

Do zprávy je možné vložit přílohu. Ta se zobrazí v detailu zprávy.

Šířka a výška zobrazených příloh (obrázků)

Zadáním rozměrů určíte maximální velikost obrázků v příloze. Můžete použít např. v případě, kdy jsou vloženy velké obrázky.

Zobrazovat obrázky nad textem zprávy

Volba slouží k zobrazení přílohy nad textem. Text se zobrazí pod přílohami.

Domů > Návody > Fórum nebo komentář k článku